таг: третини

Киев се бори со најголемиот прекин на струја од почетокот на...

0
Две третини од Киев сè уште е без електрична енергија, еден ден откако насилните руски...

Чеферин: Мундијал на две години никогаш нема да се случи

0
Уште откако излезе идејата за СП, која две третини од Конгресот на ФИФА ја одобрија за изготвување на физибилити студија за Светско на...

Над две третини од фудбалерите во Премиер лига се вакцинирани

0
Премиер лигата денеска соопшти дека над две третини од  фудбалерите во англиското првенство се целосно вакцинирани против коронавирус, додека 81 отсто примиле барем...

Повеќе од две третини од вакцините во САД се уште не...

0
Повеќе од две третини од вакцините дистрибуирани во САД се уште не се употребени, соопштија здравствените власти. Гувернерите на сојузните...