fbpx

таг: третата година во

Јапонците прават вакцина против Ковид-19 која ќе трае цел живот

0
Светот е пред третата година во борбата против коронавирусот, но добрите вести доаѓаат од Токио, Јапонија. Имено, тамошните научници забрзано работат на револуционерна...