fbpx

таг: треска

Северна Кореја пријави над 250 илјади нови случаи на треска

0
Северна Кореја пријави уште 269 510 случаи со симптоми на треска и уште шест смртни случаи, објавија денеска државните медиуми откако...

Инфекција на синусите или коронавирус? Двете болести имаат слични симптоми, како...

0
Дури и најблагата треска може да биде загрижувачка и да нè наведе да се запрашаме дали сме се заразиле со коронавирус. ...