fbpx

таг: тренинг

Алиоски го одработи првиот тренинг со Фенербахче

0
Репрезентативецот на Македонија, Езѓан Алиоски го одработи првиот тренинг со Фенербахче. Алиоски во турскиот тим доаѓа на...

Верстапен оствари најбрзо време на првиот тренинг во пресрет на трката...

0
На првиот тренинг во пресрет на Формула 1 трката во Абу Даби, Макс Верстапен оствари најбрзо време. Возачот на Ред Бул направи...

Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Киев (ФОТОГАЛЕРИЈА)

0
Машката кошаркарската репрезентацијата на Македонија го одработи единствениот тренинг во „Палатата на спортовите“ во Киев во пресрет на дуелот со селекцијата на Украина...

Дали Рамос воопшто ќе игра на натпреварот против Манечстер Сити?!

0
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос одржа тренинг со тимот. Сепак, неговото учество во натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите против...

Канатларовски: Франција е голем фаворит во групата, со нетрпение го очекуваме...

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година на тренинг центарот „Петар Милошевски“ го одработи последниот официјален тренинг пред утрешниот меч против силната селекција на...

Вилшир се појави на тренингот на Арсенал, Артета даде детално објаснување

0
Џек Вилшир вчера беше забележан во тренинг комплексот на Арсенал и подоцна во текот на ноќта во живо го гледаше натпреварот на У-23...

У21: Македонските фудбалери оптимисти пред дуелот со Фарски Острови

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска го одржа последниот тренинг пред утрешниот натпревар на гостински терен против Фарски Острови во Класвик, во...

ФОТО: Крај на една убава приказна – Пандев го одработи последниот...

0
На денешниот тренинг, пред последниот натпревар на ова ЕУРО за Македонија, со Холандија, владееше одлична атмосфера. Горан Пандев на пресконференцијата, потврди...

ВИДЕО | Тренинг за тенка половина и обликуван задник: За тело...

0
Со овој 15-минутен тренинг резултатите нема да изостанат… Доколку мислите дека за совршена фигура потребно е во теретаната да...

ВИДЕО: Репрезентацијатa на тренинг на „МСВ-арената“ во Дуисбург

0
Репрезентацијата на тренинг на „МСВ-арената“ во Дуисбург во очекување на утрешниот натпревар од квалификациите за СП 2022. ...