fbpx

таг: Тренер

Тренерот на Адеми и Ристовски во живо на ТВ си поднесе...

0
Динамо Загреб ќе добие нов тренер откако Дамир Крзнар си поднесе оставка по поразот од 3-1 против Ријека. Динамо Загреб со 1-3...

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

0
Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, нема да ја води екипата во четврток на дуелот од Премиер лигата против Арсенал, бидејќи неговата...

Андон Бошковски веќе не е тренер на Пролет

0
Македонскиот ракометен тренер, Андон Бошковски повеќе не е тренер на прволигашот Тинекс Пролет. Клубот одлучи да ја прекине соработката со Бошковски, а...

Федерер ќе направи се за да настапи на Вимблдон

0
Поранешниот хрватски тенисер и моментно тренер на Швајцарецот Роже Федерер, Иван Љубичиќ, зборуваше за здравствената состојба на својот штитеник. Хрватото зборуваше за сосотјбата...

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

0
Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради...

Фудбалерите на ПСЖ веруваат дека Зидан наскоро ќе го води клубот

0
Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан може да го води Пари Сен-Жермен. Според „Марка“, фудбалерите на парискиот клуб веруваат дека 49-годишниот Французин...

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината...

0
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ги именуваше кандидатите за најдобар тренер во 2021 година. На листата се: Антонио Конте (Интер/Тотенхем), Ханс Дитер Флик...

Погледнете како Роналдо се прости од Солскјер (ФОТО)

0
Оле Гунар Солскjер по скоро три години повеќе не е тренер на Манчестер Јунајтед. Веста во неделата на своите официјални страници ја објави...

Чави: Прекрасно е повторно да се биде на „Камп Ноу“

0
Со победа над градскиот ривал Еспањол како нов тренер на Барселона дебитираше синоќа Чави Ернандез, една од најголемите играчки легенди на каталонскиот клуб...

Една слика, милион зборови – Пандев и Шевченко заедно на првиот...

0
Новиот тренер на фудбалскиот клуб Џенова Андриј Шевченко, беше сликан до македонската фудбалска легенда Горан Пандев. Украинецот остави длабока трага во Милан...