fbpx

таг: тренд

ОПАСЕН ПО ЗДРАВЈЕ: Внимавајте, се шири бизарен Тик-Ток тренд со лепење...

0
Нов тренд на „Тик-ток“ што вклучува лепење на устата ноќе за да се поттикне дишење со носот при спиењето, е оценет како опасен...

Не е време за свадби и концерти, луѓето нема да ги...

0
Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на...

Нови 1.738 позитивни лица со ковид-19, починаа 57 пациенти

0
Продолжува негативниот тренд на инфекции во БиХ чија федерална Влада на денешната седница одби да воведе порестриктивни мерки во борбата со вирусот. Во...

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова...

0
Минатата година во тренд беа помалите, дамски модели на чанти, а годинава ситуацијата е сосема поинаква. ...

Ова е водечкиот тренд оваа зима: Дали сте доволно смели да...

0
Ви претставуваме уште еден тренд во шминкањето кој ги наведе познатите жени во Холивуд апсолутно да полудат по него... Модата...