fbpx

таг: треба

Поинаков поглед на некои од најпреценети писатели во светската литература

0
Отсекогаш имало писатели кои треба да се читаат и што се културно значајни. Нивното место во светот и авторитетот ретко се оспоруваат, но...

Џо Бајден нема да ја посети Украина овој месец

0
Американскиот претседател Џо Бајден треба да ја посети Европа подоцна во јуни. Но, тој рече...

Што се случува кога во машината ќе ставите и 3 лажички...

0
Веројатно се прашувате што треба да прават трите лажици шеќер што ги ставате во алиштата. Се испостави дека овој типичен кујнски производ добро...

ЕК треба да го соопшти мислењето за кандидатурата на Украина за...

0
Европската комисија денеска треба да го соопшти мислењето за статусот на Украина како кандидат за...

ЕУ со правни дејствија врз Британија во врска со Северна Ирска

0
Европската унија денеска треба да го објави својот одговор, вклучително и детали за можните правни...

ЕК ќе дискутира за статусот на Украина за членство во ЕУ

0
Европската комисија во текот на оваа недела треба да го поддржи статусот кандидат за ЕУ...

Шест најверни хороскопски знаци: Со вас ќе бидат и во добро...

0
Нема многу луѓе кои треба да ви го чуваат грбот, без разлика на се! Но, постојат хороскопски знаци кои се крајно лојални, верни...

Столтенберг: Нема да и диктираме на Украина што да прифати во...

0
НАТО нема да ѝ диктира на Украина со какви услови треба да се согласи во...

ОН ќе гласаат за замена на Русија во Советот за човекови...

0
Генералното собрание на ОН денеска треба да гласа за тоа која земја ќе ја замени...

Продолжуваат борбите во тунелите на челичарницата Азовстал

0
Со посредство на ОН и на Црвениот Крст денеска треба да бидат евакуирани преостанатите цивили заробени со укриански борци во челичарницата...