fbpx

таг: требаше

Русија објави прекин на огнот во Азовстал

0
Тридневен прекин на огнот објавен од Русија требаше да започне на 5 мај наутро за...

Режисерот Џастин Лин се откажа од „Брзи и бесни 10“

0
Џастин Лин, кој требаше да го режира „Брзите Х“ (Fast X) – 10-от дел од серијалот „Брзи и бесни“, објави дека повеќе нема...

Коронавирусот го одложи мечот помеѓу Феникс 2010 и Пелистер

0
Натпреварот од 14. коло на Првата македонска кошаркарска лига кој требаше да се одигра в недела во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Феникс 2010...

Американец застана зад Ѓоковиќ: Австралија не заслужува грен слем…

0
Новак Ѓоковиќ требаше да влезе во Австралија или поточно во Мелбурн и да ги почне подготовките за одбрана на првиот календарски грен слем...

Поради коронавирусот одложени 8 дуели во кошаркарската Евролига

0
Раководството на кошаркарската Евролига одложи вкупно осум дуели, кои требаше да се одиграат утре и задутре, поради зголемениот број заразени со коронавирус во...

Доминик Тим се откажа од настап на Австралија опен

0
Австрискиот тенисер Доминик Тим требаше да се врати на големите турнири со настап на Австралија Опен. Меѓутоа 28-годишникот направи промена во својот...

НБА: Одложен уште еден натпревар на Бруклин поради коронавирус

0
Натпреварот од НБА лигата меѓу Портланд и Бруклин, кој требаше да се одигра ноќта меѓу четврток и петок, е одложен бидејќи гостинската екипа...

Трајковски: Бранот со позитивни лица на ковид започнува да извишува

0
Не требаше долго да чекаме, само 10 дена беа доволни за да го видиме ефектот на укинувањето на сите мерки за баровите, ноќните...

Милан го посакува фудбалерот на Барселона, кој поради пропаднат трансфер не...

0
Алекс Коладо на последниот ден од преодниот рок требаше да замине на позајмица од Барселона во Шефилд Јунајтед. Се беше договорено, но поради...

Лига на шампиони без четири великани?

0
Суперлигата, натпреварување кое требаше да има предност од Лигата на шампионите, очигледно сè уште не е „мртво“,...