таг: трговски

Голем пожар во близина на трговски центар во предградие на Москва

0
Голем пожар избувна синоќа во трговски центар во предградието на Москва, соопштија службите...

Пратката со жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск

0
Трговски брод со 7.000 тони жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск, окупирано од Русија, што е прва таква пратка откако Москва...

(ВИДЕО) Огромен пожар го голта Светскиот трговски центар во Хонг Конг:...

0
Голем пожар избувна во Светскиот трговски центар во Хонг Конг, каде што десетици луѓе останаа...

ПРОДОЛЖУВААТ ПУКАЊАТА ВО АМЕРИКА – напаѓач во трговски центар во Њујорк...

0
Вооружен напаѓач влегол во трговски центар во регионот Лонг Ајленд во Њујорк, уби едно и рани две лица. Во полициското соопштение се...

Викендов кафулињата и трговските центри ќе затворат во 14:00 часот, Србија...

0
Кафулињата, рестораните, односно сите угостителски објекти, како и трговски центри во Србија, ќе работат до 14 часот...