fbpx

таг: Трајковски

Трајковски: На почетокот на август ќе има од 700 до 1.000...

0
Дејан Трајковски, професорот на битолскиот универзитет, кој честопати излегува со анализи и пресметки за ковид пандемијата вели дека се наоѓаме во петтиот бран...

Проф. Дејан Трајковски: Во следните шест месеци ќе заборавиме на коронавирусот

0
Професорот Дејан Трајковски во својата ковид-анализа констатира дека ни претстои период во кој ќе заборавиме на корона вирусот. Како што...

Фудбалерите Барди и Трајковски и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

0
Репрезентативците на Македонија Енис Барди и Александар Трајковски, како и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од...

Проф. Трајковски предвидува дека може да бидеме првата земја во светот...

0
Професорот Дејан Трајковски, кој преку неговите математичко статистички анализи објавува свое видување за брановите на Ковид-19, смета дека три недели по започнувањето на...

Александар Трајковски кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски со посредство на македонската агенција „Џеваир Менаџмент“ направи трансфер во Саудиска Арабија во тимот на Ал Фајха. ...

Проф. Трајковски: Врвот на овој бран се очекува за еден месец,...

0
Универзитетскиот професор Дејан Трајковски со неговите математичко статистички пресметки предвидува дека новиот бран предизвикан од омикрон сојот во земјава ќе го достигне врвот...

Познато e кога ќе го имаме пикот, ако денес имаме над...

0
Универзитетскиот професор Дејан Трајковски со неговите математичко статистички пресметки предвидува дека новиот бран предизвикан од омикрон сојот во земјава ќе го достигне врвот...

Проф. Трајковски за омикрон препорачува вакцинирање со трета доза на постарите,...

0
Професорот Дејан Трајковски кој на Фејсбук редовно ја анализира состојбата со Ковид-19 во последната објава тврди дека најдобра стратегија во борбата со новиот...

Омикрон во Македонија ќе дојде со масоновото пристигнување на иселениците, пред...

0
Професор Дејан Трајковски во својата најнова ковид анализа потенцира дека новиот сој омикрон во Македонија ќе пристигне пред новогодишните празници. „Како што...

Трајковски алармира: Кафанџиите го искористија моментот, а тоа што многумина ќе...

0
Професорот Дејан Трајковски во својата најнова ковид анализа нотира дека секојдневно гледаме високи стапки во Куманово и Скопје, но состојбата не е добра...