fbpx

таг: трансфер

Кулушевски се сели во Милан

0
Дејан Кулушевски не се наметна во Јувентус по неговиот трансфер вреден 35 милиони евра, па сега од тимот во Торино го нудат на...

Постигнат договор: Интер добива големо засилување

0
Интер и Аталанта постигнаа комплетен договор за трансфер на Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми. Госенс игра фантастично во дресот на Аталанта, а...

Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

0
Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо е пред трансфер во Арсенал и враќање во Премиер лигата, каде со успех претходно настапуваше за екипата на Ливерпул....

Барселона подготвува трансфер бомба со дефанзивецот на Јувентус

0
Барселона сериозно размислува за трансфер на дефанзивецот на Јувентус, Матијас Де Лихт за време на преодниот рок ова лето. Се чини дека 22-годишниот...

Арсенал заинтересиран за шведскиот репрезентативец со македонско потекло

0
Премиерлигашот Арсенал го контактирал Јувентус за трансфер на шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски (21), откако менаџерите на напаѓачот на Фиорентина, Душан...

Барселона планира да доведе играч на Манчестер Јунајтед

0
Информациите од Шпанија велат дека трансфер цел на Барселона е играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Немања Матиќ. На српскиот фудбалер...

Во Јунајтед веќе „пикираа“ фудбалер за кој ќе инсистираат да го...

0
Манчестер Јунајтед веќе размислува за идниот трансфер период, во кој сигурно главна трансфер цел ќе биде фудбалерот на Вест Хем, Деклан Рајс. ...

Арсенал подготвува големо засилување: Десетката и двојно поголема плата

0
Лондонски Арсенал подготвува голем трансфер. Англиските медиуми пренесуваат дека Топџиите во следните денови би можеле да испратат понуда за sвездата на...

Ливерпул ќе заработи на играч кој не запишал официјален натпревар

0
Ливерпул подготвува интересен трансфер во заминување. Имено, тимот од „Енфилд“ е пред крајот на договорот со Базел во врска со трансферот...

Шок за Кристијано Роналдо, Манчестер Јунајтед се откажа од идејата за...

0
Манчестер јунајтед го одби можниот трансфер на напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо. Раководството на англискиот клуб сметало дека е несоодветно да се потроши голема сума...