fbpx

таг: транспорт

Возовите по 16 часот нема да сообраќаат

0
Машинскиот персонал во Железници Транспорт ќе бојкотира поради неисплатениот втор дел од платата за јуни годинава, поради...

Авионот на Сривиџаја ер се урнал во заливот кај Џакарта, потврди...

0
Индонезискиот министер за транспорт Буди Карја Сумади потврди дека авионот на „Сривиџаја ер“, со повеќе од 60 лица, се урна денеска во заливот...

Тестирани повеќе од 15.000 камионџии кои чекаат да влезат во Франција

0
Министерот за транспорт во Велика Британија Грант Шапс во сабота на Твитер објави дека досега се направени 15.526 тестови а позитивни биле само...