fbpx

таг: трансплантација

Филипче: За една година четири трансплантации на срце, неверојатен успех за...

0
Утрово беше извршена и четврта трансплантација на срце во рок една година. Тоа за министерот Венко Филипче е неверојатен успех. ...

Почна да чука новото срце во градите на 39 годишната жена...

0
Успешно заврши третата трансплантација на срце во историјата на нашата земја, информира министерот за здравство Венко Филипче. -Почна да чука новото...