fbpx

таг: трае

Два милиони луѓе бараат Амбер Херд да се исфрли од новиот...

0
Додека трае судењето меѓу холивудските актери Џони Деп и поранешната сопруга Амбер Херд во јавноста излегуваат нови детали за нивниот однос. Многумина...

Отава блокирана две недели, полицијата предупредува

0
Веќе две недели трае протестот на камионџиите во Канада против задолжителното вакцинирање или карантин за...

Полска донесе закон: Медиумите не смеат на границата со Белорусија

0
За потсетување, мигрантската криза таму трае последните неколку недели. Advertisements ...

Беќаровски со апел: Вакцинирајте се, за себе, за вашите блиски, за...

0
Колку подолго трае пандемијата со Ковид-19, толку повеќе луѓе ќе ни умираат НЕЗГРИЖЕНИ од карциноми, срцеви и мозочни удари, дијабет, труења ….Луѓе мои,...

Продолжува најголемиот глобален хакерски напад

0
Најголемиот хакерски напад хакерски и натаму трае, а се појавија детали за тоа дека бандата која поврзана...

Кога се фотографирал со Меси телефоните со камера биле луксуз, сега...

0
Лионел Меси трае повеќе од 15 години. Неговата успешна кариера е долга, а за тоа време стана...

Објавени нови детали од договорот на Меси, некои се бизарни, поврзани...

0
Се уште трае „сапуницата“ со Лионел Меси во шпанските медиуми. Имено, пред неколку дена беа објавени детали...

Истражување: Прележувањето на Ковид-19 обезбедува имунитет најмалку 5 месеци, еве што...

0
Луѓето кои прележале ковид-19, најверојатно имаат имунитет кој трае најмалку пет месеци, но исто така има докази дека и луѓето со антитела можат...

Тројца лажеле во текот на истрагата за смртта на Марадона

0
И натаму трае истрагата за смртта на Диего Марадона, кој почина пред три недели од акутен ендем на белите дробови, непосредно по операцијата...