таг: траект

(ВИДЕО) Се запали траект што пловел од Грција за Италија –...

0
Пожар избувнал на траект додека пловел во близина на грчкиот остров Крф, а тргнал од...

Десетици мртви во пожар на траект во Бангладеш

0
Најмалку 37 лица загинаа во пожар што зафати патнички траект во јужен Бангладеш, пренесе Би-Би-Си. Официјалниот претставник на противпожарната единица,...