fbpx

таг: трагично

Млада скијачка од Словенија загина во Норвешка

0
Младата словенечка скијачка Хана Јамник трагично почина во Норвешка, соопшти Скијачкиот сојуз на Словенија. Advertisements...

„Амнести интернешнeл“: Фармацевтските компании трагично потфрлија, сиромашните земји не ги добија...

0
Фармацевтските компании „трагично потфрлија“ во одговорот на предизвикот од глобалната здравствена криза предизвикана од ковид-19 и покрај итните повици да се обезбеди еднаква...

ВИДЕО | Потресниот говор на режисерот на победничкиот филм: 4 дена...

0
Филмот ѝ го посвети на трагично загинатата ќерка, која многу се радувала на ова остварување и требала да учествува во него… ...

ВИДЕО: Зад големиот хит на Тоше Проески се крие морничава вистина:...

0
Македонскиот „славеј“, трагично загинатиот пејач Тоше Проески, секогаш ќе остане запаметен и како извонреден пејач, и како голем хуманитарец и човек со...

Ванеса Брајант во нови проблеми – Нејзината мајка ѝ бара 5...

0
Додека семејството на трагично настраданиот кошаркар се подготвува да ја одбележи годишнината од смртта на саканиот татко и сопруг Коби Брајант и...