fbpx

таг: трагичната

Во автобуска несреќа во Хрватска загинаа 12 полски државјани

0
Полска е шокирана по трагичната автобуска несреќа во Хрватска. Кај Вараждин животот го загубија 12...

Каква приказна „крие“ спомен-плочата на Владимир и Косара?

0
Легендата за трагичната смрт на кнезот Владимир и принцезата Косара, ќерка на македонскиот цар Самоил се смета за една од најубавите европски легенди. ...

(ВИДЕО) Песок од Сахара деновиве на небото над Европа

0
Заедно со трагичната украинска војна и Ковид кризата, бран од сахарски песок сега лебди над Европа. Сателитските набљудувања на атмосферата над...

ФФМ ги одложи четвртфиналните натпревари во Купот

0
Трагичната автобуска несреќа во Бугарија ја натера Фудбалската репрезентација на Македонија (ФФМ) да ги одложи четвртфиналните натпревари во Купот. Четвртфинални...

Синот на загинатиот возач на автобусот во кој загинаа 10 лица...

0
Во трагичната автобуска сообраќајна несреќа која што се случи вчера утрото во Хрватска животот го загубија 10 лица од Косово, меѓу кои и...

„НИ ЈАВИЈА ОКОЛУ ОСУМ ЧАСОТ, ПОВИКАВМЕ ИТНА ПОМОШ“ – еве што...

0
Трагичната смрт на Момир Луковац, кандидатот на „Звездите на Гранд“, ја привлече целата јавност, а по повод ова, проговори неговата долгогодишна пријателка и...

Ванеса Брајант за „наоѓањето светлина во мракот“: Коби и Џиџи ме...

0
Поминаа скоро 14 месеци од трагичната смрт на кошаркарот Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиџи во страшната хелихоптерска несреќа која се...