fbpx

таг: Трагедија

УШТЕ ЕДНА ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА: 21-годишен грчки фудбалер колабираше среде натпревар и...

0
Уште една фудбалска трагедија го потресе фудбалски свет, овојпат од Грција дојде информацијата за прераната смрт на 21-годишниот фудбалер, Алесандрос Лампис. Тој...

Ужасни вести: Фудбалер избоден до смрт

0
Голема фудбалска трагедија се случила на Бермудите. Фудбалерот Осаџи Баском (23) почина откако бил прободен со нож. Тој со приватно возило бил пренесен...

Легендарен сноубордер загина снимајќи промотивна реклама!

0
Голема трагедија се случи во Австрија, каде загина легендарниот словенечки сноубордер Марко Грлиќ (38), поранешен младински светски првак, снимајќи една реклама во ски-центарот...

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДНИЈА: Почина 20-годишен ракометар на Бутел!

0
Денеска нова трагедија ја потресе спортската јавност по информацијата за смртта на 20-годишниот ракометар на Бутел, Марко Божиновски. Првичните информации за причините...

Трагедија во Хрватска: Од коронавирус почина млада жена, неколку часа откако...

0
Голема трагедија се случи синоќа кога млада мајка почина во болницата во Вараждин, Хрватска. Директорот на болницата Ненад Куделиќ вели дека состојбата...

Трагедија: Почина 18-годишен фудбалер во Русија по само пет минути поминати...

0
Трагедија во Русија. Млад фудбалер, кој имал само 18 години, Никита Сидоров починал на теренот по само...