fbpx

таг: трагедијата

Меѓу настраданите во Камерун и четиригодишно дете

0
Трагедијата која се случи на Африканскиот куп  на Нации во пресрет на натпреварот помеѓу Камерун и Комори од час во час добива нови...

За автобуската несреќа известија сите светски медиуми

0
Адриан Керими Advertisements За трагедијата во Бугарија известија сите светски медиуми. Веста за несреќата во...

Ериксен пристигна, по што следеа лекарски прегледи и конечна одлука

0
Поминаа два месеци од трагедијата на Европското првенство во натпреварот помеѓу Данска и Финска. Тогаш играчот за врска на Интер, Кристијан...