fbpx

таг: трага

Во тек спасувачка акција – Водени струи повлекоа пливачи на Халкидики,...

0
Државјанин на Северна Македонија е спасен, а по две лица се трага во Посиди на...

(ВИДЕО) Безмалку 1.000 куќи уништени во пожар во Денвер

0
Најмалку седум лица се повредени, а по уште три се трага, чие исчезнување е пријавено во предградието на Денвер при пожар...

Три работи што мажот СЕКОГАШ ги памети кај жената која ја...

0
Овие работи оставаат трага во неговото срце засекогаш. Иако мислите дека изгледот или мирисот е она што мажите секогаш го паметат кај...

Ширер: Во Сити и Ливерпул би давал по 45 голови

0
Алан Ширер е еден од фудбалските асови кој остави голема трага на островот играјќи за Саутемптон, Блекбурн и Њукасл Јунајтед. Тој едноставно...