таг: Тој

Западен Брег: Израелската армија застрела палестински тинејџер по напад со нож

0
Израелската армија застрела 16-годишно момче откако тој избоде со нож Израелец во Западен брег. Според соопштението на армијата и медиумите, израелските војници...

Мишев: Со убиството на Навални, Путин сака да ја убие надежта...

0
„Смртта на Навални беше последна етапа од репресијата што тој ја доживеа. Од властите, кои веќе не се ни диктаториски, туку терористички во...

Борел: Изгубивме многу време во процесот на проширување

0
Изгубивме многу време во процесот на проширување, тој процес мора да се забрза...

Најдобрите заводници на зодијакот: Три знаци кои освојуваат со леснотија

0
реклама СИТЕ го имаме тој пријател кој изгледа како да е роден со дарба...

„Невидено“: НАСА објави слика од регионот на формирање на ѕвезди

0
реклама Тој додаде: реклама „Нашето Сонце ја помина оваа фаза, многу одамна, и сега...

Кошаркарот на Анадолу Ефес, Крис Синглтон, доживеал срцев удар

0
Кошаркарот на Анадолу Ефес, Крис Синглтон, доживеал срцев удар. Тој е префрлен во болница каде...

Најгенијалниот хороскопски знак кој не е ни свесен колку е посебен

0
Тој е срамежлив и тивок во исто време, но исто така е ексцентричен и полн со енергија. Луѓето во овој хороскопски знак се...

Леброн успешно го предводеше Лејкерс, коj се врати и победи од...

0
Леброн Џејмс повторно ја покажа својата сила на 38 години. Тој го предводеше Лос Анџелес Лејкерс до...

Столтенберг: Оружјето од Германија ги спасува животите на Украинците

0
Тој посочи дека рускиот претседател Владимир Путин на неуспесите реагира со поголема бруталност. Тој рече дека со доаѓањето на зимата Москва...

Алонсо: Уште една трка и тогаш конечно е готово!

0
Фернандо Алонсо, наредната недела тој ќе ја вози последната трка за овој тим, и следната сезона ќе...