fbpx

таг: „Тошиба“

Извршниот директор на Тошиба поднесе оставка

0
Претседателот и извршен директор на „Тошиба“, Нобуаки Куруматани поднесе оставка, се вели во соопштението на јапонскиот мултинационален конгломерат. Компанијата со седиште во...