fbpx

таг: точно

Генијален трик за чистење рингли

0
Иако изгледа невозможно, сепак е точно дека функционира. Се повеќе учиме колку некои намирници делуваат и функционираат подобро од некои силни скапи...

Две години од смртта на кошаркарската легенда Буштур

0
Денес се одбележуваат точно две години од смртта на еден од најголемите македонски спортски и кошаркарски работници, Благоја Георгиевски – Буштур. Георгиевски трагично...

Десет години од првата европска титула на Дејан Недев

0
На денешен ден пред точно 10 години, Дејан Недев ја освои првата европска титула во традиционално карате во најтешката дисциплина (борби-кумите) во сениорска...

Путин конечно откри која вакцина ја примил

0
Рускиот претседател Владимир Путин точно на пладне по московското време започна да одговара на прашања на руските граѓани на традиционалната ТВ програма „Директна...

ВИДЕО: Фудбалски виртуоз, 20 години од дебитантскиот настап за Македонија-Гранде Пандев

0
Точно на денешен ден, Горан Пандев во 2001 година дебитираше за националниот дрес. Во Трабзон, против Турција во конечен резултат 3:3, почна неговата...

Tајна чувана 30 години: Избришаната сцена од „Телма и Луиз“ конечно...

0
Поминаа точно 30 години од светската премиера на култниот филм во режија на Ридли Скот, кој преку ноќ постигна неверојатен успех и...

Најдобрите македонски диџеи: 9 мај – резервиран за „Фјужн фестивал“

0
Точно по една година, дојде до реализација и на третото издание на „Фјужн фестивал“ (Fusion Festival part 3). Во услови...

Ноќта кога играчите на Барса доживеаја најголемо понижување: Ето и Деко...

0
Пред точно 13 години се играше Ел Класико во кое Реал Мадрид победи со 4:1 против Барселона....

Првиот твит на основачот на „Твитер“ продаден за 2,9 милиони долари

0
Пред точно 15 години, на 21 март 2006 година, основачот на „Твитер“ Џек Дорси ја објави првата порака или твит на социјалната...

Една година од смртта на легендата на НБА, Коби Брајант

0
Пред точно една година, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други...