fbpx

таг: торта

СЛАТКО ЧУДО ОД САМО 1 ЈАЈЦЕ Велосипед торта, кремаста фантазија (РЕЦЕПТ)

0
Торта со супериорен вкус, која се топи во устата СОСТОЈКИ: 1 јајце100 гр шеќер1 ванилин шеќер150 мл млеко50 мл масло4...

Сочна торта со пире од костени и чоколадо – се припрема...

0
Оваа торта со костени и чоколада без брашно и шеќер е идеална за почетници бидејќи е лесна за подготовка и што е најважно...

ОВЕСНА ЧОКО ТОРТА: Здрав десерт кој се јаде без грижа на...

0
Ако постои здрава торта, тогаш тоа е оваа СОСТОЈКИ: 100 + 150 гр овесни снегулки50 гр ореви50 гр лешници120 гр медсолекстракт...

КОЛАЧ СО ПРАСКИ! Уживање што се топи во устата!

0
Оваа торта е идеална за сите прослави. Одлично е што не се пече, туку состојките се мешаат и се ставаат во фрижидер ...