fbpx

таг: Торино

Стигна реакција и од Русија за Евровизија

0
На 66. Избор за песна на Евровизија во Торино, Украина победи убедливо, завршувајќи го натпреварувањето...

Шпанската делегација вели: Подготвени сме да бидеме домаќини на Евровизија

0
По слетувањето во Торино за Евровизија 2022, шпанската претставничка Шанел продолжи да ја „пали“ сцената изведувајќи серија огнени проби полни со прецизни танцови...

Роналдо не е задоволен во Торино, подготвен е за кам-бек

0
Кристијано Роналдо е незадоволен во Торино. Италијанските медиуми пишуваат дека тој по завршувањето на сезоната ќе замине...

Лаутаро конечно го кажа она што го мислат сите играчи на...

0
Интер го победи Торино со 2:1 на гостински терен денес со многу проблеми. Херој на Интер...

Давиде Никола нов тренер на Торино

0
Италијанскиот фудбалски прволигаш Торино го назначи денеска Давиде Никола за нов тренер во битката за опстанок во Серија А. Никола (47) доаѓа...