fbpx

таг: топови

(ВИДЕО) Жестоки судири на протестите во Брисел: камења и димни бомби...

0
Полицијата употреби водени топови и солзавец, а демонстрантите фрлаа камења и димни бомби за време на синоќешните протести против анти-ковид мерките...

Демонстарции по државниот удар во Мјанмар, полицијата со водени топови ги...

0
Полицијата употреби водени топови против демонстрантите во Мјанмар Повеќе лица се повредени откако полицијата употреби водени топови за да ги растера демонстранти...

Холандија: Протести против полицискиот час и судири со полицијата

0
Холандската полиција употреби водни топови за разбивање на протестите организирани поради ограничувачките мерки против коронавирусот во центарот...