fbpx

таг: топлотен

Страшен црн рекорд: Топлотен бран во Канада зеде најмалку 233 жртви

0
Смртоносниот топлотен бран во Канада досега однесе најмалку 233 животи, соопштија властите. Ова е невиден црн рекорд поради екстремно високи температури. Најсилно...