fbpx

таг: топлина

НАСА предупредува: Земјата апсорбира алармантна количина топлина

0
Земјата апсорбира двојно повеќе топлина отколку во 2005 година, според ново истражување дефинирано како „невидено“ зголемување во услови на климатска криза, објави „Гардијан“....