fbpx

таг: топка

Меси и Лапорта требаше да се сретнат во Париз, но се...

0
Лионел Меси успеа да ја освои Златната топка по седми пат во кариерата. Аргентинецот е апсолутен рекордер по бројот на освоени Златни...

Таа е најголемата поддршка на Меси: Ја нарекуваат најскромната милионерка, а...

0
Во понеделникот по седми пат му беше доделена Златната топка на Меси. Фудбалерот на доделувањето дојде со сопругата и синовите. Меси беше...

ОФИЦИЈАЛНО: Меси по седми пат ја освои „Златната топка“

0
Лионел Меси ја освои седмата Златна топка, втора по ред по 2019 година. Второто место му припадна на Роберт Левандовски, додека трет...

Признаен Гинисовиот рекорд на голманот Алиреза Беиранванд

0
Со фрлена топка во должина од 61.26 метри голманот на иранската репрезентација Алиреза Беиранванд од оваа недела и официјално е сопственик на Гинисовиот...

Фергусон инсистира: „Златната топка му припаѓа на Кристијано Роналдо“

0
Сер Алекс Фергусон вели дека „Златната топка“ за 2021 година треба да ја добие легендата на „црвените ѓаволи“, Кристијано Роналдо. „Златната топка“...

Наинголан му возврати на навивачот на Милан: Престанете да плачете …

0
Милан имаше „меч топка“ во неделата вечерта и беше блиску до пласман во Лигата на шампионите, но одигра разочарувачка партија. На...

(ВИДЕО) Голем метеор снимен на небото над САД

0
Голема огнена топка на небото над Вермонт и делови од Канада е забележана во неделата доцна попладнето....