fbpx

таг: Топалов

Бугарскиот историчар Топалов обвинува: Македонските историчари се фалсификатори!

0
Бугарскиот професор Кирил Топалов, член на Мешовитата историска комисија ги обвини македонските колеги за фалсификување. Според него токму ова е изворот...