таг: Тони

Курти: Пред 25 години, згаснаа надежите на српската политика за празнење...

0
Косово слави 25 години од ослободувањето. На поранешниот британски премиер Тони Блер, кој одигра водечка улога за време на бомбардирањето на...

(ВИДЕО) Шефот на одбраната на Обединетото Кралство се сомнева дека Русија...

0
Началникот на британскиот Генералштаб, адмирал Тони Радакин, во интервју за Скај њуз по повод 80-годишнината од битката за Нормандија, изјави дека рускиот претседател...

Вештачката интелигенција може да го препознае отпадот што може да се...

0
Речиси 2,24 милијарди тони цврст отпад се направени во 2020 година, покажуваат податоците на Светска банка. Велат дека таа бројка веројатно ќе порасне...

Продадени 6,8 милиони билети, околу 3 милиони се во оптек

0
Директорот на Олимписките Игри во 2024 година, Тони Естанке, вели дека интересот на навивачите и...

Колумбиската армија уништи околу осум тони кокаин

0
Колумбиската армија заплени и уништи околу осум тони кокаин во лабораториите во Кауки...

Русија планира значително помало производство на житарици оваа година

0
Русија планира да произведе 120 милиони тони житарици оваа година, објави денеска тамошното Министерство за земјоделство, што сигнализира значително помало производство...

Во Перу запленети 2,3 тони кокаин кој бил спакуван како керамички...

0
Перуанските власти соопштија дека заплениле 2,3 тони кокаин кој бил спакуван...

Белгиската полиција заплени четири тони кокаин

0
Белгиската полиција заплени четири тони кокаин во провинцијата Антверпен, а десет лица се уапсени, соопшти...

Шпанската полиција заплени рекордни 5,6 тони кокаин

0
Рекордна пратка од 5,6 тони кокаин, вреден повеќе од 340 милиони евра, запленила...

Тони Крос откри каде ќе ја заврши фудбалската кариера

0
Тони Крос е „мирен“ за својата иднина и преговорите за нов договор со Реал Мадрид. Поранешниот германски...