fbpx

таг: Томас

Томас Тухел најдобар тренер, Едуард Менди најдобар голман за 2021 година

0
Актуелниот менаџер на европскиот првак Челси, Томас Тухел и голманот на лондонскиот гигант Едуард Менди ги освоија двете награди на ФИФА за најдобар...

Тухел по ремито со Ливерпул: Одлично реагиравме по примените голови

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, по нерешените 2:2 со Ливерпул во 21. коло од Премиер лигата, истакна дека тимот одлично одговорил на примените...

Лукаку казнет од Тухел, Белгиецот побарал да си замине од Челси

0
Менаџерот на Челси, Томас Тухел не го стави во комбинација Ромелу Лукаку во составот за дербито со Ливерпул, што денес ќе се...

Тухел: По коронавирусот и повредите, би било глупаво да се мисли...

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, одговори на прашањето дали лондонскиот тим ќе може да конкурира за титулата во Премиер лигата. – По...

Пулишиќ заминува од Челси

0
Англиските медиуми објавија дека Томас Тухел во Кристијан Пулишиќ не гледа долгорочна опција во нападот на Челси. Пулишиќ веќе има неколку клубови...

Поради коронавирусот се бара одложување на премиерлигашкото коло

0
Тренерот на англискиот прволигаш Брентфод, Томас Френк, изјави дека треба да се одложи целото коло во Премиер лигата овој викенд поради сè поголемиот...

ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две години ќе...

0
Томас Бах, претседател на Меѓународниот олимписки комитет, го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Томас Бах: ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две...

0
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Тухел по триумфот над Јувентус: Не смее да не зафати еуфорија

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, побара од своите фудбалери да останат „приземјени“ по убедливата победа над Јувентус со 4:0 остварена синоќа на домашен...

Порше сака да стане снабдувач на мотори за Формула 1

0
Шефот на одделот за мотоспорт на Порше, Томас Лоденбах, зборуваше за желбата на компанијата да стане снабдувач на мотори за Формула 1. ...