fbpx

таг: Томаж

Словенечкиот министер за здравство поднесе оставка во екот на пандемијата

0
Словенечкиот министер за здравство, Томаж Гантар, денеска поднесе оставка на функцијата откако неговата партија ја напушти владеачката коалиција на десниот...