fbpx

таг: толку

Најава за „невозможен“ трансфер: Јунајтед ќе пазари во Ливерпул!

0
Ривалството помеѓу овие два клуба е толку големо, поради што ептен се ретки премините директно од еден...

Интелегентни сте? Тешко ви оди во љубовта? Еве зошто!

0
Изгледа колку е повисока интелигенцијата, толку е поголема оддалеченоста од емоциите. Луѓето кои се натпросечно интелигентни често...

(ВИДЕО) Прекрасен огномет во Сиднеј, светлосно шоу во Окленд, светот ја...

0
Австралијците влегуваат во 2022 година, а во Сиднеј толку многу сакаат огномет што едниот го...

Чудо кое се спрема за 10 минути: Чоко торта со бисквити...

0
Овој рецепт за колачи е толку брз и лесен, содржи само 6 состојки и е одличен избор за новогодишната трпеза. Можете да го...

Франција – Зграда се урна по силна експлозија, има жртви и...

0
Најмалку четири лица се исчезнати, а уште толку се повредени при уривање на зграда во...

КИФЛИЧКИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Пециво за цело семејство!

0
Тестото е толку меко што кифличките се топат во уста, а Италијанците имаат еден трик за подобар вкус. Во жолчките за премачкување додаваат...

Ноември ќе биде посебен љубовен месец за овие три знаци

0
По толку ретроградности во изминатиот период, многу врски се пред пресврт, дури и ако е тоа само во начинот на комуникација. По период...

Што се случува во вашето тело кога пиете пиво?

0
Луѓето создадоа толку многу видови на пиво што сигурно секој од нас ќе најде омилен вкус. Пивото често се смета за еден...

Долгото седење предизвикува срцеви заболувања

0
Колку подолго седиме, толку поголем е ризикот за оштетување на срцето, а тука посебно треба да се нагласи срцевата слабост. Анализата на...

ФОТО: Меси сруши рекорд, овој пат на социјалните мрежи, со само...

0
Пехарот кој толку многу го посакуваше и недостигаше во колекцијата, Лионел Меси го освои на почетокот на месецот јули. Славеше со неговата...