fbpx

таг: Токио

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

0
Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел...

За првпат над 3.000 новозаразени луѓе во Токио, притисокот врз болниците...

0
Во Токио дневниот број на новозаразени со коронавирусот продолжува да расте и за првпат надмина 3.000, објавија локалните јапонски медиуми, а има и...

Доделувањето медали на Олимписките игри во Токио ќе биде најбизарното досега

0
Олимписките игри во Токио започнуваат на 23 јули и ќе траат до 8 август. Пред неколку дена, организаторите на Олимписките игри...

Масовна вакцинација во Јапонија на два месеца до Олимписките игри

0
Во Јапонија денеска почна масовна вакцинација во градовите Токио и Осака, со цел да се вакцинира повозрасното...

МОК: Игрите во Јапонија ќе се одржат дури и ако постои...

0
Олимписките игри во Токио ќе се одржат дури и ако биде прогласена вонредна состојба во главниот град на Јапонија поради коронавирусот. ...

Властите во Токио ќе побараат нова вонредна состојба за градот

0
Во Токио во изминатите 24 часа има рекордни 1.337 новозаразени.  Градските власти на Токио ќе побараат јапонската Влада да објави...