fbpx

таг: тогашниот

Финале на ЛЕ: Дали ќе се повтори 1960 година и теоријата...

0
Ајнтрахт пред 62 години во двата полуфинални натпревари во тогашниот Куп на шампиони го декласира Ренџерс (6-1,...

Џон Траволта се присети на танцувањето со принцезата Дајана: Беше како...

0
Во 1985 година тогашниот американски претседател Роналд Реган и првата дама Ненси Реган организирале свечена вечера во Белата куќа, а меѓу многуте...