таг: Титулата

Унгарија преку пеналите до светската титула во ватерполо

0
Ватерполо репрезентацијата на Унгарија ја освои титулата на Светското првенство во Фукуока. Во дрматачното финале,...

“Јокиќ ја менува кошарката пред нашите очи”

0
Никола Јокиќ ги предводеше Денвер Нагетс до титулата во Западната конференција и првиот пласман во големото финале во НБА лигата. Јокиќ, во плеј...

Лапорта: Сакаме да го вратиме Меси, Барса е негов дом

0
Барселона ја обезбеди титулата во шпанска Примера со победа на гостински терен кај Еспањол, а...

Алкараз се враќа на првото место,  Ивановски со скок од 46...

0
Пред почетокот на АТП турнирот во Рим, каде титулата ја брани Новак Ѓоковиќ, Алкараз имаше...

Жрепка за новата сезона во ПМФЛ – ова се резултатите

0
Актуелниот македонски шампион, екипата на Шкупи одбраната на титулата во новата сезона 2022/23 во Првата македонска фудбалска...

Ѓоковиќ против Кецмановиќ во првото коло на Австралија Опен

0
Бранителот на титулата на Австралија опен, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, во првото коло на тој турнир ќе...

Марин Чилиќ го освои турнирот во Санкт Петербург

0
Поранешниот светски рекет број три, Марин Чилиќ е освојувач на титулата на турнирот во Санкт Петербург кој се играше во текот на изминатава...

Во Пекинг има повеќе милијардери отколку во Њујорк

0
Њујорк ја загуби титулата светски главен град на милијардери за прв пат по седум години. Пекинг го надмина во 2020 година и доби...

ВИДЕО: Левандовски се врати со гол , ама Мајнц го „тресна“...

0
Трката за титулата во Германија се уште не е готова, иако може да се претпостави дека сепак...

ВИДЕО: Бековите донесоа три бода, Интер победува и кога не игра...

0
Интер е на чекор до титулата бидејќи и по денешното коло разликата со Милан останува 11, а...