таг: типот

Пентагон потврди дека кинескиот балон бил соборен во водите кај Јужна...

0
Американски борбен авион од типот „Ф-22“ го собори кинескиот балон што неколку дена леташе над САД и неприфатливо го наруши американскиот...

Новиот лек за дијабетес од типот 2 успешен и во лекувањето...

0
Лекот за дијабетес од типот 2 „Тирзепатид“ што неодамна беше одобрен во САД, може да помогне во слабењеето на возрасните лица со прекумерна...

Ниту еден преживеан не е пронајден по падот на авионот во...

0
По падот на авионот од типот „боинг 737“ на кинеската авиокомпанија „Чајна истерн ерлајнс“, во...

За Пентагон полскиот предлог за авионите не е „одржлив“

0
Полскиот предлог своите борбени авиони од типот „МиГ-29“ да ги стави на располагање на НАТО...