fbpx

таг: Тиодоровиќ

Српски епидемиолог: Треба сериозно да се сфати вирусот, без разлика што...

0
Српскиот епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ изјави дека епидемиолошката состојба е сериозна, особено кај постарите хронични пациенти, меѓу кои има многу починати. Сепак, како што...

Српски епидемиолог најавува заострување на мерките

0
Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Бранислав Тиодоровиќ вели дека следната недела ќе се...

Преполни се болниците, на пат сме кон катастрофа, алармира српскиот доктор...

0
Eпидемиологот Бранислав Тиодоровиќ кој е член на медицинскиот дел на Кризниот штабв о Србија денес оцени дека последната промена во мерките не е...

Со првата вакцина против корона развиваме само 50 отсто од имунитетот

0
Српскиот доктор Бранислав Тиодоровиќ објаснува дека граѓаните што ќе примат вакцина не ја завршиле целата работа. Тој вели дека за таа да биде...