fbpx

таг: Тинејџер

Тинејџер осуден на пет години затвор за „тероризам на Minecraft“

0
Рускиот тинејџер Никита Уваров е осуден на затвор бидејќи планирал да го уништи локалното седиште на Федералната служба за безбедност на Руската Федерација...

Верувале или не: Сопругата ја заменил за нов мобилен телефон, детали...

0
Неименуван тинејџер (17) од индиската држава Одисеј одлучил дека телефонот му е далеку поважен од бракот, па сопругата ја заменил со нов мобилен...

Медуза уби човек во Австралија – првпат по 14 години

0
Тинејџер од австралиската покраина Квинсленд почина од убод од медуза. Тоа е прв ваков смртен случај во земјата по 14 години. Младиот...