fbpx

таг: тинејџерите

Тинејџерите во Шкотска ќе можат дома да се тестираат за Ковид-19

0
На тинејџерите во Шкотска ќе им бидат достапни домашни тестови за Ковид-19, за да можат да се тестираат двапати неделно и да одат на училиште....