fbpx

таг: Тимур

ВО ЖИВО: Коментаторот на Украина повторно од засолниште ги пренесува настаните...

0
Украинскиот коментатор Тимур Мирошниченко повторно ги пренесува настаните од Евровизија во живо од засолниште. Украинските претставници се прогласени за главни фаворити за...

Трагедија: Руски хокеар почина откако беше погоден со пак во глава

0
19-годишниот руски хокеар, Тимур Фајзутдинов, почина во болница само три дена откако заработи повреда на главата на...