fbpx

таг: тимот

Нов ковид-протокол во Серија А

0
Натпреварите од Серија А ќе бидат одложени доколку во тимот има најмалку девет играчи позитивни на Ковид-19. Одлуката ја донесе италијанската влада на...

Киеза со помош на штаки дојде на прегледот за неговото колено...

0
Тимот на Јувентус оствари драматична победа на вчерашната средба против Рома во Рим, но оваа победа „старата дама“ може скапо да ја плати...

Казинс потпиша за Денвер Нагетс

0
Центарот Демаркус Казинс ќе потпише 10-дневен договор со тимот на Денвер Нагетс, објавија американските медиуми. Казинс (31), четирикратен НБА ол-стар, остана без...

Биното: Кој ќе биде прв возач на Ферари ќе биде одлучено...

0
Извршниот директор на Формула 1 тимот Ферари, Матија Биното, изјави дека ниту Шарл Леклер ниту Карлос Саинц нема да добијат приоритет на почетокот...

Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изјави дека напаѓачот на тимот Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти натпреварот од 19. коло на италијанскиот шампионат со...

Обамејанг отстранет од тимот на Арсенал

0
Пјер Емерик Обамејанг денеска не се појави во тимот на Арсенал на дуелот со Саутемптон, откако Микел Артета реши да го отстрани капитенот...

Перо Блажевски не е веќе тренер на МЗТ Скопје 2

0
Перо Блажевски повеќе не е тренер на МЗТ Скопје 2. Тимот кој минатата година блескаше и успеа да избори опстанок во „елитата“ ....

ТФТ поразен од Сигал Приштина

0
Во БИБЛ кошаркарската лига тимот на ТФТ загуби на гостински терен од Сигал Приштина со 80-73. По оваа победа Сигал се искачи...

Кајри Ирвинг заминува од Бруклин

0
Тимот на Бруклин најверојано ќе се рзадели со еден од најдобите играчи.  Кајри Ирвинг нема намера да се вакцинира против коронавирус, а со...

Чикаго Булс го совлада Бруклин, пораз на Голден Стејт

0
НБА тимот на Чикаго Булс славеше над Бруклин Нетс на гости со конечни 107:111. Најдобар на мечот беше Левин кој постига 31....