fbpx

таг: Тимовите

Играчите на Евертон и Сити со специјални дресови и украински знамиња

0
Државата Украина и нејзините граѓани добија огромна и морална поддршка од тимовите на Премиер Лигата. ...

Познати се стартните петорки за Ол-стар натпревар во НБА лигата

0
Леброн Џејмс и Кевин Дјурант ќе бидат капитени на тимовите на „Ол-стар“ натпреварот во НБА лигата кој годинава ќе се одржи на 20....

Три НБА екипи разменија играчи

0
НБА тимовите на Денвер Нагетс, Бостон Селтикс и Сан Антонио Спарс разменија играчи. Денвер Нагетс ги испратија во Бостон Бол Бол и Пи Џеј...

Мајка и ќерка заиграа заедно, донесоа победа за својот тим

0
На натпревар од првенството на Шпанија меѓу тимовите на Ла Калзада од Хихон и Морверде домашните забележаа победа од 31:17, но од теренот...

Кои се прекарите на тимовите на ЕУРО 2020?

0
Прекарите на тимовите ЕУРО 2020 беа инспирирани од животни, хералдика и страни што ги дефинираат ерата. Отфрлајќи ги енциклопедиите и пребарувајќи ги...

Претсезонските тестови на Формула 1 ќе се одржат во Бахреин

0
Тимовите во Формула 1, раководството на тркачката серија и Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) се согласија да одржат претсезонски тестови во Бахреин. Според...