fbpx

таг: тиква

Маслото од тиква е ризница на здравјето: Преполно со витамини и...

0
Маслото од тиква е богато со витамините А, Е, Ц и К. Свежото масло содржи повеќе од 65% незаситени масни киселини.Исто така...