fbpx

таг: те

Ненаспаноста може лошо да влијае врз љубовната врска

0
Неквалитетниот сон, т.е. ненаспаноста може да има многу лош ефект врз една љубовна врска, посочува истражување објавено во списанието „Сајенс“ за социјална психологија...

Идеи како да ја искористите течноста од киселите краставички

0
Ако те љубител на кисели краставнички ова ќе бидат добредојдени интересни идеи за вас. Има многу начини како повторно да ја искористите...

„Те сакам“ – 3 хороскопски знаци кои најтешко ја изговараат оваа...

0
„Те сакам“, кратка и едноставна реченица, но воедно и моќна. Не можеме сите толку лесно да ја изговориме, но мора да признаеме...

Презентиран петтиот сет антикризни мерки, со него завршува мерката субвенции на...

0
Владата ги презенираше 29 – те мерки од петтиот сет чија цел е закрепнување на економијата и излез од кризата. Помош е предвидена...

Дали морковите се навистина добри за вашите очи? Интересна приказна која...

0
Можеби те слушнале дека морковите можат да ви го подобрат видот, но дали сте знаеле од каде потекнува ова? ...