fbpx

таг: Тешко

Потона оштетениот руски крстосувач „Москва“

0
Рускиот крстосувач „Москва“ од Црноморската флота, кој беше тешко оштетен потона додека беше влечен до...

Правила за пронаоѓање на вистинска љубов

0
Пронаоѓањето на љубовта не е тешко, но нејзиното задржување за некои жени може да биде вистински предизвик, но некои едноставно се создадени да...

Како најлесно да ја исчистите тастатурата

0
Сите знаеме колку е тешко да се исчисти тастатура. Ја вртиме, тресеме, се обудуваме со крпа да...

Почина македонската актерка Сабина Ајрула Тозија

0
По долго и тешко боледување, почина македонската актерка Сабина Ајрула Тозија на 75-годишна возраст. Се работи за актерка со маркантен лик на...

Заради овие 3 работи жените се чувствуваат среќно и сакано: Постапки...

0
Повеќето мажи мислат дека е тешко да ги разберат жените и да сфатат што навистина сакаат. И точно е, жените се многу мистериозни...

Новогодишна трагедија во Холандија: Дете загина при палење огномет

0
Дете на возраст од 12 години загина, а друго е тешко повредено при палење огномет во источниот...

Кога некој јасно ви покажува дека не се грижи за вас,...

0
Колку и да ни е тешко да си признаеме, има луѓе кои нам ни се многу важни, но тие едноставно не се грижат...

Четири деца загинаа во Австралија играјќи си во школскиот двор

0
Четири деца загинаа, а уште неколку ученици се тешко повредени при пад од височина од...

Ангел Димитров: РСМ не е подготвена да ги почне преговорите за...

0
Тешко дека има земја која повеќе од Бугарија сака Република Северна Македонија да пристапи во Европската Унија. Но, секогаш има големо...

Чудотворен руски чај кој ги чисти белите дробови и бронхиите: Проверено...

0
Тешко е да се најде вистинскиот лек за чистење на белите дробови. Тие се однесуваат како сунѓер, филтрираат сè, од загадениот воздух, преку...