fbpx

таг: тешки

Жестоки борби во челичарницата во Мариупол

0
Тешки борби се водат во урнатата фабрика за челик во Мариупол додека руските сили се...

Поради растот на бројот на заразени: Австрија врати некои од рестрикциите

0
Во Австрија, по долги и тешки преговори, поради големиот број новозаразени, од полноќ е вратена обврската за носење маски во затворени...

Џеко му донесе триумф на Интер

0
Интер стигна до многу тешки три бода на домашен терен против Венеција, но најзаслужен за тоа е напаѓачот кој изминатово лето беше доведен...

Косовската влада понуди 20 000 евра за информација во врска со...

0
Одделението за тешки кривични дела при Основното обвинителство во Пеќ, соопшти дека обезбедила одредени информации,...

Тијаго Силва: Дали сте среќни сега? Не ме прашувајте повеќе за...

0
Тешки зборови изнесе искусниот дефанзивец на Бразил Тијаго Силва. Бразилците беа поразени од Аргентина со 1-0 на „Маракана“ во Рио де...

ВИДЕО: Научниците открија песна што ја намалува анксиозноста и вознемиреноста за...

0
Кога работите стануваат тешки додека сте на работното место, во врската или бракот, секој совет за намалување на анксиозноста и стрестот е...

Конечно потпис за Брегзит

0
По четири години тешки и сложени преговори помеѓу Лондон и Брисел, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и претседателот на...

Расчистени 10 тешки кражби, кривични пријави против четири лица

0
Полицијата расчисти десет тешки кражби во станови и куќи кои беа регистрирани минатиот месец во гостиварскиот регион. Од СВР...