fbpx

таг: тешка

Тешка сообраќајна несреќа во Хрватска, има загинати и повредени

0
Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот во правец...

Лисичанск и понатаму цел на руската артилерија

0
Лисичанск и понатаму е цел на тешка руска артилерија, откако регионалните власти на истокот на...

На Шкендија ѝ се закануваат големи казни поради инцидентите во Тетово

0
Шкендија во наредните денови ќе се соочи со тешка казна од Фудбалската федерација на Македонија, по инцидентите...

Македонскиот олимпиец Дехари доживеа тешка повреда во Пекинг, оди на итна...

0
Македонскиот олимпиец Дардан Дехари доживеа тешка повреда на десното колено при лошо паѓање на денешниот тренинг во Јанкинг, за време на подготовките за...

Нагну го совлада Гане и го продолжи владеењето во УФЦ

0
Френсис Нгану стана апсолутниот шампион во тешка категорија, победувајќи го Сирил Ган на поени (48:47, 48:47, 49:46) во главното шоу на УФЦ 270....

17 годишна пациентка од коронавирус хоспитализирана во тепка состојба, докторите апелираат...

0
Малолетничка во тешка состојба била лекувана во ГОБ „8-ми септември“ од коронавирус. Била хоспитализирана во тешка состојба, по 10 дневно домашно лекување....

Епидемиолозите во Србија: Ситуацијата е исклучително тешка, распустот на учениците ќе...

0
Епидемиолошката состојба во Србија е исклучително тешка, оценуваат епидемиолозите во земјата, кои сметаат дека единствен...

Спасот за Барселона доаѓа од Дубаи

0
Екипата на Барселона е во тешка финансиска ситуација и долговите на каталонскиот гигант надминаа една и пол...

НОВИ ДЕТАЛИ: Ова се причините за несреќата во Хрватска

0
Најмалку 10 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Славонски Брод, а околу 30 лица биле пренесени во болница. Меѓу загинатите е и...

Економијата пред и по пандемијата – помошта на реалниот сектор значи...

0
Поминавме една многу тешка година за целиот свет но и за нашите граѓани и нашето стопанство и ние сме земја која знае да...