fbpx

таг: технолошка

Дали светот ќе загуби уште еден високотехнолошки чип – овој пат...

0
Сите слушнале за непобитната технолошка моќ на Кина, но помалку луѓе знаат за клучната улога на Тајван. Всушност, светот ја добива својата...

Ако сакате да се спасите од корона купете си прочистувач на...

0
Естонската технолошка компанија „Респирај“ (Respiray) промовираше преносен прочистувач на воздухот, за кој тврди дека убива над 99 проценти од вирусите и бактериите со...

Епл планира да произведува автомобили

0
Американската технолошка компаниа Епл продолжува со развој на технологијата на автономни возила и планира во 2024 година да произведе патнички автомобил, што би...